• -0,20 zł
Symphar Fizjologiczny roztwór NaCl 0,9% ampułka 1x5ml

Symphar Fizjologiczny Roztwór NaCl 0,9% Ampułka 1x5ml

0,80 zł
0,60 zł Zniżka 0,20 zł
Brutto

Sterylny, fizjologiczny roztwór chlorku sodu 0,9%, w jednorazowej ampułce do przemywania nosa i oczu, płukania uszu, przemywania ran oraz inhalacji.
Symphar NaCl 0,9% jest odpowiedni dla niemowląt, dzieci i dorosłych

Wskazania i działanie
Sterylny, fizjologiczny roztwór chlorku sodu 0,9%, w jednorazowej ampułce do przemywania nosa i oczu, płukania uszu, przemywania ran oraz inhalacji.
Symphar NaCl 0,9% jest odpowiedni dla niemowląt, dzieci i dorosłych:

  • w higienie nosa: przez zakroplenie lub przemywanie (płukanie) suchego lub niedrożnego nosa
  • w higienie oczu: przez zakraplanie, płukanie lub przemywanie
  • w higienie uszu
  • do przemywania ran
  • do inhalacji w terapii aerozolowej
Skład
Chlorek sodu - 0,9 g
Woda oczyszczona w ilości wystarczającej do 100 ml
Bez konserwantów.

Dawkowanie
Przed użyciem produktu należy dokładnie umyć ręce. Odłamać ampułkę jednorazową i odkręcić jej górną część, aby otworzyć.
Do higieny nosa i oczu
Produkt może być używany do codziennej higieny nosa i oczu.
Można dokonywać od 1 do 6 zabiegów oczyszczania dziennie, według potrzeb.

  • do nosa: przez zakroplenie lub przemywanie (płukanie) suchego lub niedrożnego nosa. Odchylić głowę do tyłu. Ostrożnie wprowadzić końcówkę ampułki jednorazowej do nozdrza i lekko ją nacisnąć. Powtórzyć czynność dla drugiego nozdrza. Przechylić głowę do przodu, aby wydzielina mogła spłynąć, a następnie wytrzeć nadmiar. W ciągu 10 minut po podaniu produktu należy unikać gwałtownego wydmuchiwania nosa. U niemowląt, zakroplić produkt używając minimalnego nacisku, aby uniknąć ryzyka zakażenia ucha środkowego.
  • do oczu: przez zakraplanie, płukanie lub przemywanie. Wycisnąć kilka kropli roztworu do każdego oka. Wytrzeć nadmiar płynu sterylnym wacikiem. Unikać kontaktu ampułki jednorazowej z powierzchnią oka.

Jeśli stosowany jest inny produkt do oczu, zacząć od podania Symphar NaCl 0,9%, następnie odczekać 15 minut przed podaniem kolejnego produktu. Roztworu mogą używać także osoby noszące soczewki kontaktowe.
Do higieny uszu
Przez płukanie. W celu zapewnienia prawidłowej higieny uszu, po użyciu roztworu środka powierzchniowo czynnego do uszu, należy użyć produktu, aby usunąć rozpuszczone osady woskowiny i wypłukać zewnętrzny kanał uszny. Pojedyncza ampułka jednorazowa może być użyta do obu uszu. Wytrzeć nadmiar płynu wacikiem.
Do przemywania ran
Opłukać ranę zużywając całą ampułkę jednorazową roztworu. Wytrzeć nadmiar płynu tylko ze zdrowej części skóry. Unikać kontaktu ampułki jednorazowej z powierzchnią rany.
Do inhalacji w terapii aerozolowej.
Jeśli roztwór stosuje się, jako rozczynnik do inhalacji w terapii aerozolowej, należy zapoznać się z instrukcjami podanymi na produkcie do inhalacji. Jeśli roztwór jest stosowany samodzielnie, należy zapoznać się z instrukcjami podanymi na urządzeniu do terapii aerozolowej.


Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Zobacz także

Related Products ( 30 other products in the same category )
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło