Peelingi medyczne

person Dodane przez: Anna Piotrowska list Kategoria: Category 1 Dnia: favorite Ulubione: 866

Subiektywny przegląd szybkich zabiegów peelingujących i odnawiających skórę

Wczesna jesień to najlepszy czas na zabiegi odnawiające w postaci peelingów: enzymatycznych, mechanicznych, chemicznych. Każda twarz znajdzie coś dla siebie:-) Po lecie nasza skóra  jest wysuszona, pojawiają się drobne zmarszczki. Potrzebujemy złuszczenia, nawilżenia, odżywienia.

Tak wygląda moja lista polecanych peelingów. Bezpiecznych a jednocześnie gwarantujących, może nie efekt WOW ale odświeżoną skórę z wyrównanym kolorytem. 

1) Najprostszym a jednocześnie najbardziej spektakularnym zabiegiem jest Retix C.

W komplecie zabiegowym mamy ampułkę ze skoncentrowaną witaminą C i maskę z peelingiem retinolowym. Oczyszczamy i odtłuszczamy twarz, nakładamy ampułkę z witaminą C, czekamy kilka minut aż się wchłonie i nakładamy maskę retinolową. W zależności od delikatności naszej skóry maskę zmywamy po 4-8 godzinach czystą wodą. Po około dwóch dniach powinno pojawić się złuszczanie.

Jeśli zrobimy zabieg w czwartek po południu, największe złuszczanie jest w sobotę, mniejsze w niedzielę. W poniedziałek jesteśmy gotowe do wyjścia:-). Zalecane są trzy zabiegi w serii, w odstępach czterotygodniowych. Skóra jest rozjaśniona, przebarwienia mniej widoczne. Warto

Podobnym zabiegiem jest zestaw firmy Natinuel pod nazwą Revinol. Nie wypróbowałam go jeszcze więc nie ma swojej cyferki w zestawieniu. Ale wygląda na dobry produkt do odświeżenia skóry po letnim opalaniu. Od niedawna w moim sklepie, ciekawa jestem czy zrobi taką karierę jak Retix C. Tutaj w skład jednego zabiegu wchodzą dwie ampułki i jedna saszetka z peelingiem retinolowym 6%. Podobnie jak w poprzednim zabiegu odtłuszczamy i oczyszczamy skórę. Później nakładamy ampułkę Revinol A peeling. W schemacie zabiegu jest zalecenie aby zostawić ją na 7-10 minut. Zmywamy delikatnie letnią wodą, osuszamy skórę chusteczką zabiegową i nakładamy zawartość saszetki czyli maskę regenerującą. Po 30 minutach ściągamy maskę która powinna przybrać postać półtransparentnej powłoki. Czyli postępujemy tak, jak z maskami peel-off. Po 4  dniach od zabiegu, nakładamy na twarz zawartość drugiej ampułki czyli Revinol P serum. 

2) Moim ulubionym zabiegiem peelingującym jest PRX t-33

Powiązane przez Tagi

Comments

W tej chwili brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło