Beauty&Spa Expert Organic Series KWAS GLIKOLOWY 70% 30ml pH 1.2

Organic Series KWAS GLIKOLOWY 70% 30ml pH 1.2

89,00 zł
Brutto

Poprawia kondycję skóry suchej i szorstkiej, która staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka oraz poprawia się jej koloryt. Tłusta z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, często także z bliznami potrądzikowymi nabiera delikatności, spłycają się blizny. 

2843

Kwas glikolowy (hydroksyoctowy) otrzymywany jest z soku trzciny cukrowej. Ma najmniejszy rozmiar cząsteczek spośród wszystkich kwasów AHA i w związku z tym jest najlepiej absorbowany przez skórę i najskuteczniej działa. Poprawia kondycję skóry suchej i szorstkiej, która staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka oraz poprawia się jej koloryt. Tłusta z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, często także z bliznami potrądzikowymi nabiera delikatności, spłycają się blizny. Od zastosowania odpowiedniego stężenia i wartości pH zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. 

Aktywne składniki:

Kwas glikolowy – należy do rodziny kwasów AHA naturalnie występujących w przyrodzie i jest pozyskiwany z soku z trzciny cukrowej. Eliminuje zaskórniki, hamując rozwój trądziku. Po wniknięciu w głąb skóry pobudza i wspomaga przepuszczalność naskórka. Stymuluje wymianę komórkową, dzięki czemu od razu po zastosowaniu aktywuje mechanizmy biologiczne w skórze. Działa antyoksydacyjnie i rozjaśniająco. 

Rady eksperta:

Ze względu na wysoką intensywność kwasu, zachowaj szczególną ostrożność i podczas pierwszych aplikacji stosuj krótko, aby poznać reakcję skóry na jego działanie!

Zaproponuj klientce kurację kwasami w serii 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 12-14 dni. Ilość zabiegów oraz czas trwania terapii jest indywidualny i zależny od problemu skóry oraz naturalnych predyspozycji organizmu klienta. Pamiętaj, aby serie zaczynać od najniższego stężenia. Enzymatyczny żel AHA używaj jako pre-peelingu. Przed serią zabiegów eksfoliujących, poleć klientce stosowanie na noc kremu z kwasem laktobionowym. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasów, poleć klientce stosowanie kremu odżywczego lub kremu forte silnie nawilżającego oraz kremu nawilżającego z naturalnym filtrem.

Inci: Glycolic Acid, Aqua, Hydroxyethylcellulose.

2843
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło