Tegoder DENSEFIRM COMPLEX 250ml Serum Odbudowujące Gęstość Skóry do twarzy i ciała

Tegoder DENSE FIRM COMPLEX 250ml Serum Odbudowujące Gęstość Skóry do twarzy i ciała

189,00 zł
Brutto

Polecane szczególnie w okresie menopauzy, niewłaściwej gospodarce hormonalnej lub po gwałtownej utracie wagi, również kobiet w młodym wieku.

2403
Serum przywracające właściwe napięcie i jędrność skóry, przeznaczone do twarzy i do ciała.
Charakteryzuje się lekką, łatwo wchłanialną konsystencją.
Polecane szczególnie w okresie menopauzy, niewłaściwej gospodarce hormonalnej lub po gwałtownej utracie wagi, również kobiet w młodym wieku.

Skład kosmetyku:

-----Komórki macierzyste Centella asiatica meristem cell culture - roślinne komórki macierzyste bogate w składniki epigenetyczne, metabolityczne, aminokwasy i sole mineralne, które stanowią innowacyjne źródło substancji niezbędnych w procesach regeneracyjnych skóry.   Zawierają substancje aktywne wykazujące właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i rozjaśniające skórę.   Wspomagają również drenaż limfatyczny w problemach z cellulitem.   Zawarte w produkcie fitosterole, aminokwasy i polisacharydy nawilżają, chronią, tonizują i wzmacniają skórę.   Pomagają w odbudowie amorficznej matrycy komórkowej, stymulując syntezę glikozamikanów będących magazynem wody.   Nośnikiem komórek macierzystych Centella asiatica są mikroskopijne bio-substancje, które gwarantują głębszą penetrację i stabilność składnika do skóry, dzięki systemowi BPCT Delivery (Bio Penetrating Cage Technology).

----Fitoestrogeny pozyskane z soi, owocu granatu Punica granatum, kwiatu czerwonej koniczyny łąkowej Trifolium pratenseCimicifuga racemosaPolygonium cuspidatumPueraria lobata i Pueraria mirifica oraz Angelica polymorpha sinensis - naturalne składniki o budowie i funkcji podobnej do naturalnych estrogenów.  Obecne są we wszystkich częściach roślin – kwiatach, owocach i liściach.   Ze względu na naturalne podobieństwo do 17-B-estradiolu (żeńskiego hormonu płciowego) aktywizują estrogenowe receptory fibroblastów i keranocytów.  Tym samym przeciwdziałają utracie gęstości i jędrności skóry, która szczególnie przyspiesza w okresie menopauzy. Fitoestrogeny działają na podobnej zasadzie jak czynniki wzrostu komórek organizmu człowieka TGF β1 w stymulacji syntezy kolagenu (do 150%) i wykazują zdolność wzrostową formowania integryn (glikoprotein) odpowiedzialnych za migrację w membranach komórkowych matrycy, poprawiając spójność wiązań komórkowych (do 227%). Inną ważną funkcją fitoestrogenów jest ich działanie antyoksydacyjne, kilkakrotnie silniejsze od witaminy C i E. Znacznie efektywniej wychwytują obecne w skórze wolne rodniki i wspomagają procesy regeneracyjne skóry

---Biopeptyd kolagenu palmitoyl tripeptide-1 i elastyny palmitoyl hexapeptide-12 - peptydy, w odróżnieniu od białek, mogą przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku lub kilkunastu aminokwasów.   Przez to działają kierunkowo, stymulując określony proces w skórze.  Odpowiednio dobrana sekwencja aminokwasów w peptydach pozwala wiernie naśladować mechanizm działania i skutki wywierane przez ich naturalne odpowiedniki.  Z punktu widzenia kosmetologii istotne znaczenie ma nie tylko wielkość cząsteczki peptydu ale również sekwencja aminokwasów w łańcuchu. To właśnie ich wzajemne ułożenie decyduje o właściwościach i funkcjach peptydu.  Aby dodatkowo ułatwić cząsteczkom peptydów przenikanie przez warstwę rogową naskórka wprowadzono modyfikacje ich struktury. Powstały tzw. „peptydy IQ”, czyli peptydy z dołączonym łańcuchem kwasu palmitynowego, dzięki czemu uzyskano około pięć razy szybsze przenikanie ich przez naskórek oraz właściwą stabilność wiązań.  Stymulują one metabolizm komórkowy w fibroblastach i formowanie nowych wiązań kolagenu i elastyny.

----Galactoarabian (GA) - polisacharyd, zbudowany z jednostek cukrowych galaktozy i arabinozy, będący głównym składnikiem pozyskiwanym z drewna modrzewiowego (kory). Wykazuje dużą skuteczność w odnowie komórek skóry, gdzie keratynocyty w niższych warstwach naskórka ulegają mitozie. W wyniku podziału jądra komórkowego powstają nowe komórki, które stopniowo przesuwane są ku górze w miejsce istniejących już komórek. Dzięki złuszczeniu naskórka starsze keratynocyty zostają usunięte z powierzchni ciała. Wyższe tempo złuszczania naskórka wpływa na zwiększenie szybkości odnowy komórek skóry.

----Witamina A - wpływa na odbudowanie grubości naskórka nawet do 30%, co jest szczególnie ważne dla starzejącej się skóry, która z wiekiem staje się coraz cieńsza. Składnik działa regenerująco, zmniejsza głębokość zmarszczek i jest wymiataczem wolnych rodników tlenowych. 

----Witamina E - antyoksydant hamujący procesy starzenia się skóry wywołane szczególnie promieniowaniem UV. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową, hamuje utratę wody ze skóry, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie. 

Sposób użycia:
stosować raz lub dwa razy dziennie przed aplikacją codziennego kremu pielęgnacyjnego, na oczyszczoną wcześniej skórę.

Przeznaczenie produktu: do użytku profesjonalnego i domowego

2403

Zobacz także

Related Products ( 30 other products in the same category )
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło