• -10,00 zł
Tegoder DENSE FIRM BREAST 150ml Serum Odbudowujące Tkankę Tłuszczową Biustu

Tegoder DENSE FIRM BREAST 150ml Serum Odbudowujące Tkankę Tłuszczową Biustu

169,00 zł
159,00 zł Zniżka 10,00 zł
Brutto

Polecany dla kobiet po ciąży i okresie karmienia piersią oraz po gwałtownym schudnięciu. 

1262

Serum Densefirm Breast to produkt do pielęgnacji skóry biustu, mający na celu odbudowanie właściwej jędrności i gęstości skóry oraz jej napięcia.

Polecany dla kobiet po ciąży i okresie karmienia piersią oraz po gwałtownym schudnięciu. Kosmetyk wpływa na optyczne "podniesienie" skóry biustu.


Skład kosmetyku:

  • Ekstrakt z Kigelia africana - składnik aktywny o właściwościach napinających. Zawiera saponiny steroidowe działające podobnie jak fitoestrogeny o własnościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych oraz flawonoidy chroniące naczynia włosowate. Działa wzmacniająco.

  • Fitoestrogeny pozyskane z soi, owocu granatu Punica granatum, kwiatu czerwonej koniczyny łąkowej Trifolium pratenseCimicifuga racemosaPolygonium cuspidatumPueraria loga i Pueraria mirifica oraz Angelica polymorpha sinensis - naturalne składniki o budowie i funkcji podobnej do naturalnych estrogenów. Obecne są we wszystkich częściach roślin – kwiatach, owocach i liściach. Ze względu na naturalne podobieństwo do 17-B-estradiolu (żeńskiego hormonu płciowego) aktywizują estrogenowe receptory fibroblastów i keranocytów. Tym samym przeciwdziałają utracie gęstości i jędrności skóry, która szczególnie przyspiesza w okresie menopauzy. Fitoestrogeny działają na podobnej zasadzie jak czynniki wzrostu komórek organizmu człowieka TGF β1 w stymulacji syntezy kolagenu (do 150%) i wykazują zdolność wzrostową formowania integryn (glikoprotein) odpowiedzialnych za migrację w membranach komórkowych matrycy, poprawiając spójność wiązań komórkowych (do 227%). Inną ważną funkcją fitoestrogenów jest ich działanie antyoksydacyjne, kilkakrotnie silniejsze od witaminy C i E. Znacznie efektywniej wychwytują obecne w skórze wolne rodniki i wspomagają procesy regeneracyjne skóry.

  • biopeptyd kolagenu palmitoyl tripeptide-1 i elastyny palmitoyl hexapeptide-12 - peptydy, w odróżnieniu od białek, mogą przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku lub kilkunastu aminokwasów. Przez to działają kierunkowo, stymulując określony proces w skórze. Odpowiednio dobrana sekwencja aminokwasów w peptydach pozwala wiernie naśladować mechanizm działania i skutki wywierane przez ich naturalne odpowiedniki. Z punktu widzenia kosmetologii istotne znaczenie ma nie tylko wielkość cząsteczki peptydu ale również sekwencja aminokwasów w łańcuchu. To właśnie ich wzajemne ułożenie decyduje o właściwościach i funkcjach peptydu. Aby dodatkowo ułatwić cząsteczkom peptydów przenikanie przez warstwę rogową naskórka wprowadzono modyfikacje ich struktury. Powstały tzw. „peptydy IQ”, czyli peptydy z dołączonym łańcuchem kwasu palmitynowego, dzięki czemu uzyskano około pięć razy szybsze przenikanie ich przez naskórek oraz właściwą stabilność wiązań. Stymulują one metabolizm komórkowy w fibroblastach i formowanie nowych wiązań kolagenu i elastyny.

  • Galactoarabian (GA) - polisacharyd, zbudowany z jednostek cukrowych galaktozy i arabinozy, będący głównym składnikiem pozyskiwanym z drewna modrzewiowego (kory). Wykazuje dużą skuteczność w odnowie komórek skóry, gdzie keratynocyty w niższych warstwach naskórka ulegają mitozie. W wyniku podziału jądra komórkowego powstają nowe komórki, które stopniowo przesuwane są ku górze w miejsce istniejących już komórek. Dzięki złuszczeniu naskórka starsze keratynocyty zostają usunięte z powierzchni ciała. Wyższe tempo złuszczania naskórka wpływa na zwiększenie szybkości odnowy komórek skóry. 

  • Olej z Rosa moschata - bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Charakteryzuje się intensywnymi właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę ze względu na dużą zawartość witaminy A.

  • Ekstrakt olejowy z pestek winogron Vitis vinifera seed oil - zawiera procyjanidyny wykazujące silną aktywność przeciwutleniającą i wyjątkową zdolność usuwania wolnych rodników. Hamują kolagenazę, elastazę, hialuronidazę i ß-glukuronidazę, czyli enzymy związane z degradacją kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. 


Sposób użycia: aplikować dwa razy dziennie w skórę biustu aż do całkowitego wchłonięcia.

1262

Zobacz także

Related Products ( 30 other products in the same category )
  • Zarejestruj

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło